Projekt „Zdrowy Uśmiech II edycja 2023 “

Marzec to miesiąc, w którym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Profilaktycznym pt. „Zdrowy Uśmiech II edycja 2023 ” organizowanym przez I Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych oraz Żłobek Gminny w Jaczowie.
20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, a miesiąc marzec ustanowiony został przez Polskie Towarzystw Stomatologiczne- miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej.


Celem projektu było m.in. prowadzenie zabaw edukacyjnych, które pogłębiały wiedzę prozdrowotną, kształtowanie postaw związanych z myciem zębów oraz zapoznanie dzieci z właściwą profilaktyką jamy ustnej.
Każdego tygodnia realizowaliśmy zadania, które przybliżały dzieciom zawód dentysty, a także pokazały, że profilaktyka chorób jamy ustnej: regularne wizyty u stomatologa, ograniczanie spożycia cukru i przede wszystkim – codzienna, prawidłowa higiena ma ogromne znaczenie dla rozwoju i zdrowia człowieka.


Udział w Projekcie przyczynił się do zwiększenia świadomości i podniesienia kompetencji w zakresie profilaktyki higieny jamy ustnej wśród kadry żłobka, rodziców a przede wszystkim naszych dzieci. Dbamy wspólnie o piękne, zdrowe zęby!

Skip to content