Muzobajki (2022/23)

Od 07 marca 2022 zaczynamy cykl przedstawień muzycznych dla naszych dzieci, czyli Muzobajki – przedstawienia z muzyką na żywo dedykowane dzieciom od 6 m-ca życia. Prowadzone są przez absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu .

Muzobajki to:

Instrumenty: skrzypce, pianino, fagot, wokale, instrumentarium Orffa;

Muzyka na żywo: klasyczna, jazz, autorskie piosenki i wyliczanki;

Program dla dzieci: przedstawienia dostosowane są do wieku i możliwości dzieci;

Treść: inspirowane dziecięcą codziennością.

W repertuarze znajdą się następujące przedstawienia:

“Pa pa Buuu”

07.03.2022 (grupa I, II, III), 14.03.2022 (grupa IV, V, VI)

Przedstawienie z “dreszczykiem emocjii” dedykowane najmłodszym -choć z doświadczenia wiemy, że dorośli chichrają się równie bardzo;) Będzie i TAJEMNICA, i wszędobylski pająk Wicio i kolory, faktury, w końcu – dziury też będą…ot sensorycznie, muzycznie- dla Smyka

“Skarpetowo”

04.04.2022 (grupa I, II, III), 11.04.2022 (grupa IV, V, VI), 25.01.2023 ( grupy I-VI)

„Skarpety”… no cóż. Czy mogą być w ogóle interesujące? Występują w parze tylko ze stopą. Czy potrafią śpiewać? Skarpety z przestawienia oswajają dzieci ze światem uczuć: tęsknią, boją się, złoszczą i kochają. Poznajcie RÓŻOWĄ, która wyruszy w pełną przygód wyprawę, w poszukiwaniu przyjaciela. Czy go znajdzie? Co wydarzy się w tak zwanym międzyczasie?…

“Wszystko gra”

30.05.2022 (grupa I, II, III), 06.06.2022 (grupa IV, V, VI)

Koncert dla Malucha? Dlaczego nie? przywitajcie z nami lato! kolory, smaki, zapachy! Rozsiądźcie wygodnie i bawcie znanymi i nieznanymi motywami muzycznymi, rytmiczankami a wszystko w duchu teorii uczenia się muzyki Edwina E.Gordona! Absolutnego guru od umuzykalniania niemowląt i małych dzieci!

„Opowieść zimowa – koncert gordonowski”

19.12.2022 (wszystkie grupy),

Spotkania gordonowskie są to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci (“gordonki”) tematyką nawiązujące do pór roku: Jesień, Zima, Wiosna i Lato.

“Inny kolor”

22.03.2023 ( grupy I-VI)

A co było, gdybyśmy pomalowali nasze emocje? W czasie spektaklu namalujemy obraz z tego co czujemy: radość, złość, smutek, strach i spróbujemy wsłuchać się w nasze emocje przy pięknej muzyce.

Każda muzobajka to niezapomniane wrażenia dla naszych dzieci. Słuchanie muzyki (zwłaszcza klasycznej) poprawia koncentrację, usprawnia pamięć i rozwija inteligencję. Pomaga dziecku się skupić i lepiej przyswajać wiedzę. Za sprawą rezonansu wibracyjnego muzyka oddziałuje zarówno na psychikę, jak i samopoczucie fizyczne.

Z uwagi na ograniczenia i profilaktykę COVID-19 Muzobajki będą grane dla każdej grupy osobno, a artyści przed przedstawieniem będą potwierdzać wynik ujemny testu na wirusa Sars-Cov-2.          

Skip to content