Projekt „Zdrowe Dzieci”

W okresie 01 października do 31 października 2023 intensywnie pracowaliśmy nad projektem „Zdrowe Dzieci”, za realizację którego odpowiedzialny był Intendent – Aneta Cholewa.


Inicjatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia i jest on finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 dla obszaru programowego „Zdrowie” w ramach projektu predefiniowanego nr 2, pt. „Zdrowy styl życia dzieci i młodzieży”. Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców. Bazując na koncepcji Zdrowego Talerza uczy on wybierania wody, większego zainteresowania warzywami i owocami oraz pomaga przełamać niechęć do wieloskładnikowego i kolorowego talerza. Zachęcać będzie także do aktywności fizycznej. Wdraża ruch jako normę i zaprasza: poruszajmy się, chodźmy na spacer, pobiegajmy, poskaczmy.
Uczestnikami projektu są dzieci do 6 roku życia uczęszczające do przedszkoli i żłobków, ich rodzice/opiekunowie prawni oraz kadra w żłobkach i przedszkolach.


Projekt był ciekawym i pożytecznym doświadczeniem.
Cieszymy, się, że mogliśmy wziąć w nim udział.

Skip to content